Najważniejsze plusy i minusy życia w Anglii

Na samym początku jest przygoda… Tak, wyjazd do Anglii „za praca” jest przez wielu uważany jako taka właśnie przygoda. Jedziemy do innego kraju, pewnie przy okazji trochę zarobimy i pewnie za jakiś czas wrócimy do lepiej funkcjonującej gospodarczo ojczyzny. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że powrót do Polski oznacza w pewnym stopniu rezygnację z tego co się ma.

Życie w Anglii – zalety

Wbrew pozorom, życie w Anglii ma wiele zalet. Pierwszą z nich są oczywiście zarobki. Nie jest mitem słynne zresztą w Polsce zdanie mówiące o tym, że w Anglii można zarobić kilkakrotnie więcej niż tu. Nawet po krótkim pobycie za kanałem La Manche uzmysławiamy sobie, jak wiele dzieli nasz kraj od bogatych krajów tak zwanego Zachodu.

Busy do Anglii
Busy do Anglii

Kolejną zaletą którą zauważy każdy kto mieszka w Anglii, jest o wiele bardziej przyjazny… fiskus. Angielski odpowiednik naszego Urzędu Skarbowego pracuje o wiele skuteczniej, jednocześnie nie obarczając podatników tak wieloma przepisami, jak to ma miejsce w Polsce. Nie bez podstawy można więc stwierdzić, że prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii jest o wiele prostsze.

Dużą zaletą życia w Anglii jest… jego znacznie ciekawsza niż w Polsce „wersja”. Wielka Brytania to kraj wielkich możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na jej obszarze móc się szybko rozwijać zawodowo. Poza tym życie w Anglii jest o wiele tańsze, co przekłada się na większą liczbę atrakcji i miejsc, które możemy zobaczyć.

Życie w Anglii – wady

Nie oznacza to jednak, że życie w Anglii to wyłącznie pasmo sukcesów. Wiele osób, które z jakimś tam kapitałem wyjechały do UK, mają teraz problemy, by zarobić na swoje codzienne utrzymanie. Co ważne – dotyczy to również osób ze stosunkowo wysokim wykształceniem.

Wadą życia na terenie UK jest również trudny dojazd. Co prawda nawet z Polski kursują szybkie busy do Anglii, jednak nie ma co ukrywać – odległość między tymi dwoma państwami jest zbyt duża, by móc wpaść do rodzinnego domu na weekend. Chyba, że przyjeżdżamy tylko po to, by zjeść obiad.

Wadą mieszkania w Anglii jest też… słaba kuchnia. Nie oszukujmy się, ta w wersji „typowo polskiej” jest o wiele smaczniejsza. Powód jest prozaiczny – nasza kuchnia zwykle czerpie z bogactwa naturalnych składników. W przypadku kuchni angielskiej nie jest już to takie oczywiste.

Ostatnią wadą, która od razu „rzuca się” na człowieka w UK jest… pogoda. Nie ma co ukrywać – na terenie tego kraju deszcze i mgły to standard. Raczej nie uświadczymy tu takich pięknych wakacji, jak to na przykład w Polsce bywało…

Busy do Niemiec
Busy do Niemiec

Nauka w Anglii – wybrać system edukacyjny dla dziecka.

Wielka Brytania podzielona jest na cztery niezależne państwa: Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną. Ze względu na różne przepisy oświaty, systemy edukacji w tych krajach znacznie różnią się od siebie. Jeśli chodzi o kształcenie na terenie Wielkiej Brytanii, Polacy najczęściej decydują się na naukę w Anglii. Jak wygląda tamtejszy system edukacji i co powinno się wiedzieć przed rozpoczęciem nauki?

Nauka w Anglii – system edukacji

W wielkiej Brytanii edukację można podzielić na cztery stopnie nauczania. Wyróżniamy dwustopniowe Primary School, czyli szkołę podstawową, pod koniec które trzeba zdać egzaminy SATs. Otrzymana ocena jest w formie opisowej, wskazuje mocne i słabe strony ucznia. Kolejnym etapem jest Secondary School, szkoła dla dzieci w wieku 11-16 lat. Ten etap nauki również zakańczają egzaminy SATs ze skalą ocen 1-8. Further Education to dalsza edukacja pomaturalna. Osobno wyróżnia się szkołę wyższą – Higher Education.
Rok szkolny podzielony jest na trzy trymestry: jesienny, wiosenny oraz letni. W połowie każdego z nich następują dwa tygodnie ferii. Zajęcia odbywają się zazwyczaj od godziny 9 do 15 z przerwą obiadową około południa. Dużą wagę przywiązuje się do nieobecności – lista sprawdzana jest dwa razy dziennie, a dziecko może opuścić jedynie 10 dni zajęć w roku.

Polacy w Wielkiej Brytanii – jak zapisać dziecko do szkoły?

Dzieci, których rodzice legalnie mieszkają na terenie UK, są uprawnione do chodzenia do niepłatnych szkół państwowych, przy czym pierwszeństwo przyjęcia mają te mieszkające w rejonie szkoły. Aby zapisać dziecko do szkoły potrzebny jest akt urodzenia, paszport lub inny dowód tożsamości, adres zamieszkania w Anglii oraz kontakt do osoby, z którą można skontaktować się w czasie wypadku, gdyby rodzice nie odbierali telefonu.

Duże znaczenie podczas edukacji w Anglii ma znajomość języka. Polscy uczniowie przydzielani są do tak zwanych setów ze względu na znajomość angielskiego. Im niższy set – tym niższy poziom nauczania, dlatego warto zadbać, by przed rozpoczęciem edukacji w Wielkiej Brytanii dziecko jak najbieglej posługiwało się językiem.

Busy do Szwecji
Busy do Szwecji

Koniec dżungli w Calais we Francji będzie łatwiej na granicy.

Rząd Francji podjął decyzje o usunięci  kampusu migrantów we Francji  w Calais nazywanego „dżunglą” jungle in Calais.

Calais „Dżungla” nazwa nadana została przez uchodźców dla obozowiska w pobliżu miejscowości Calais we Francji.

Czy dzień 24 października 2016 roku to będzie koniec dżungli ?  Raczej wątpię, aby to było możliwe!!!

jungle camp Calais
jungle camp Calais

Wielokrotnie przejeżdżając  przez Calais obserwowaliśmy próby nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów przebywających właśnie w dżungli. Jak powszechnie wiadomo 80% mieszkańców kampusu przebywało tam, raczej przebywa z nadzieją na to, że przyjdzie taki dzień kiedy w końcu uda się przedostać do Wielkiej Brytanii.

Koniec dżungli w Calais

Wielu z mieszkańców dżungli próby te przypłaciło własnym  życiem, wielu osobom jednak udało się przedostać na Wyspy Brytyjskie, gdzie jak domniemam wiodą dostatnie życie.

Cześć migrantów przebywających w dżungli zaklimatyzowała się w tej mikrospołeczności na tyle, że to właśnie kampus stał się oazą i ich miejscem na ziemi. Bardziej obrotni rozpoczęli tam własne mikro biznesy, restauracje, miejsca rozrywki oraz  miejsca religijne.

od 24 października Francuska policja rozpoczęła wywóz migrantów do różnych części Francji do tzw. ośrodków detencyjnych.

Odbudowa dżungli w Calais.

Zobaczy my ile czasu zajmie migrantom powrót w okolice Eurotunelu  oraz portu w Calais, odbudowa kampusu tez nie będzie wielkim wyzwaniem.

Jak szacuje cześć uchodźców już w chwili obecnej skryło się w pobliskich lasach i będzie podejmowało kolejne próby przedostania się do Anglii.   Miejmy jednak nadzieję, że od dnia dzisiejszego utrudnienia w przekraczaniu granicy Francusko Angielskiej będzie odbywało się bez utrudnień, czego życzymy sobie jako przewoźnikowi osób busami do Anglii oraz Państwu naszym pasażerom.

Busy do Francji
Busy do Francji

Najlepszy bus najlepsza cena !!!

Do Anglii

Nasza firma może zaoferować Państwu najlepszy bus do anglii w rewelacyjnie niskiej cenie. Jeżeli cenicie sobie przede wszystkim duży komfort i miłą obsługę i nie chcecie wydać zbyt dużych pieniędzy na podróż do Anglii to nasza oferta jest właśnie dla Was. Nasza firma może pochwalić się bardzo dobrą opinią wśród naszych klientów. Zatrudniamy najlepszych kierowców w kraju dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zaoferować Wam profesjonalny i bezpieczny przewóz w rewelacyjnie niskiej cenie. Nasza oferta przewozowa skierowana jest zarówno dla klientów prywatnych jak i firm, które potrzebują pewnego przewozu większej grupy swoich pracowników.

logo bus do Anglii
logo bus do Anglii

Odwiedź naszą nową stronę internetową jeszcze dziś, zapoznaj się z naszą szeroką ofertą i przekonaj się sam, że profesjonalny bus do holandii nie musi wcale drogo kosztować. Dla naszej firmy najważniejsze jest zadowolenie naszych klientów, dlatego też oferujemy zawsze najwyższy poziom usług, tak aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Przekonaj się sam, że długa podróż busem nie musi być wcale męcząca. Z nami nawet nie zauważysz kiedy zleciał Ci czas. Korzystamy z najnowocześniejszych busów, które są największą gwarancją bezpiecznej jazdy.

Sprawdzone busy

Potrzebny Ci niedrogi i sprawdzony bus do niemiec to zadzwoń do Nas jeszcze dziś. Na naszej stronie internetowej mogą Państwo w każdym momencie sprawdzić nasze trasy, ceny i busy. Oferujemy międzynarodowy transport na bardzo wysokim poziomie. Z nami bezpiecznie i na czas dotrzesz w wybrane miejsce. Miła i fachowa obsługa, indywidualne podejście do każdego pasażera i najlepsze warunki podróży tylko u Nas. Lepszego przewoźnika w tak niskiej cenie i w takich warunkach z pewnością Państwo nie znajdą.

Licencjonowane przewozy międzynarodowe busy do Anglii, Holandii i Niemiec. U Nas możliwy jest również transport paczek i korespondencji. Najlepsza oferta na rynku, dopasowana do Państwa indywidualnych potrzeb. Codzienne wyjazdy atrakcyjne ceny, powroty do kraju. Profesjonalny wynajem busów z kierowcom. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Wyjazdy zarobkowe do Anglii

Wyjazdy zarobkowe do Anglii

W chwili obecnej wiele osób decyduje się na wyjazdy zarobkowe do Anglii. Powodów może być bardzo dużo, poczynając od chęci znalezienia zatrudnienia, edukacji a kończąc na marzeniach o zwiedzaniu świata. Każdy z takich wyjazdów wiąże się z długotrwałymi przygotowaniami, dzięki którym mamy być bezpieczni nawet w najbardziej oddalonym zakątku naszego globu.

 Przed wyjazdem należy sporządzić listę adresów, pod którymi w razie niebezpieczeństwa lub potrzeby otrzymania pomocy znajdziemy osoby, które podadzą nam rękę. Kolejna ważna sprawa to miejsce, w którym będziemy mogli przynajmniej przez pierwszy okres pobytu w obcym kraju zamieszkać. To bardzo ważne, ponieważ wbrew pozorom w nieznanym dla nas mieście czeka bardzo dużo wyzwań i niebezpieczeństw. Każdy etap przygotowań do podróży może znacznie się różnić w zależności od kraju, który wybraliśmy sobie za cel.

wyjazdy do Anglii
wyjazdy do Anglii

Wśród młodych ludzi obecnie najpopularniejsze są wyjazdy zarobkowe do państw Unii Europejskiej. W takim przypadku większość spraw jest załatwiana przez biura pośrednictwa pracy czy też bezpośrednio przez pracodawcę. Niewątpliwie musimy zapoznać się z ofertami firm przewozowych jeżdżących do wybranego przez nas kraju.

Współcześnie rynek ten jest bardzo rozbudowany, dzięki czemu przykładowo bus do Holandii jest osiągalny praktycznie z każdego większego miasta kilka dni w tygodniu. Tutaj warto wspomnieć, że istnieją także inne środki transportu mające swoje cenne plusy, ale zarówno minusy. Loty samolotem są zdecydowanie najwygodniejszą formą podróżowania, ale również bardzo kosztownym rozwiązaniem.

Porównując busy do Anglii oraz samoloty w tym samym kierunku zobaczymy, ze pierwsza opcja jest dla nas dużo bardziej korzystna. Szukając odpowiedniego dla nas środka komunikacji warto zwrócić uwagę na cenę, czas podróży oraz opinie innych o danym przewodniku. Najlepszym miejscem na zakupienie biletu jest oczywiście internet, gdzie bus do Niemiec możemy zakupić w stosunkowo niskiej cenie. To także bardzo duża wygoda dla podróżującego, który musi uporać się z wieloma formalnościami.

Busy do Anglii Niemiec i Holandii

Busy do Anglii Niemiec i Holandii

W dzisiejszych czasach podczas podróżowania liczy się nie tylko szybkość przemieszczania ale przede wszystkim wygodna busami do Europy. Podróżujemy za granicę nie tylko na wakacje ale przede wszystkim do pracy. Przewozy osób są teraz bardzo popularne i codziennie możemy spotkać wynajęty bus do Anglii.Obecnie to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży. Najbardziej jest to zauważalne w okresach urlopów, świąt ale także w wakacje gdy ludzie wyjeżdżają na prace sezonowe.

bilety do Anglii
bilety do Anglii

Innym z popularnych kierunków, gdzie oferowanych jest równie dużo przewozów jest Holandia. Przynajmniej raz na tydzień z wielu miast w Polsce wyjeżdża bus do Holandii. Zarobki w tym kraju są znacznie wyższe niż w Polsce a także większe niż w innych krajach europejskich.

bilety do Belgii
bilety do Belgii

Przewozy do Niemiec

Wielu przewoźników oferuje wyjazdy w bardzo atrakcyjnych cenach do wszystkich miast europejskich. Przed długą podróżą warto zastanowić się jaki środek transportu będzie najbardziej wygodny i najbezpieczniejszy. Podróż własnym samochodem nie zawsze się sprawdza jeśli nie jesteśmy doświadczonymi kierowcami. Długi czas spędzony za kółkiem powoduje zmęczenie i jest to problematyczne gdy nie ma nas kto zmienić. Wygodniej jest podróżować autokarem lub busem. Oba te środku transportu różnią się od siebie pojemnością osób. Trudno jednak stwierdzić, który jest wygodniejszy gdyż zarówno busy jak i autokary maja swoich zwolenników i przeciwników.

bilety do Belgii
bilety do Belgii

Ze względu na to, że mniejszy pojazd porusza się sprawniej możemy być pewni, że bus di Niemiec dojedzie szybciej niż autokar. Jest to bardzo ważne gdy zależy nam na czasie i nie chcemy spędzić w podróży wielu długich godzin.

bilety do Belgii
bilety do Belgii

Obecnie mamy bardzo duży wśród przewoźników oferujących przejazdy busami. Na pewno możemy znaleźć satysfakcjonującą nas ofertę zarówno pod względem finansowym jak i terminu, w którym chcemy udać się w podróż. Bilety na przejazdy warto rezerwować wcześniej jeśli wiemy kiedy dokładnie i dokąd chcemy jechać. Jednak nie ma też problemu w przypadku gdy nasza podróż wyniknie nagle. Z pewnością znajdziemy transport już następnego dnia.

Busy do Anglii

Busy do Anglii.

Jeżeli interesują Państwa busy do Anglii jako bezpieczny i tani przewóz do Anglii to koniecznie powinniście zainteresować się ofertą, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Oferujemy najlepszy bus do anglii w rewelacyjnie niskiej cenie. Tylko u Nas bezpieczny bus z Polski do Anglii i z Wielkiej Brytanii do Polski. Posiadamy najlepszych kierowców i nowoczesne busy dzięki czemu swoim klientom zawsze oferujemy szybki i bezpieczny przewóz. Jeżeli cenisz sobie przede wszystkim duży komfort w czasie podróży to nasze klimatyzowane i ogrzewane busy są tym czego szukasz. Oferujemy najlepsze udogodnienia i ułatwienia jeżeli chodzi o wyposażenie budów.

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo też znakomity bus do holandii również w bardzo konkurencyjnej cenie. Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu sprawiamy, że Nasi klienci podróżują zawsze w najlepszych warunkach. Do każdego z naszych pasażerów podchodzimy indywidualnie starając się jak najlepiej sprostać jego wymaganiom. Oferujemy nie tylko transport pasażerów, ale również możliwość wysłania paczki z Polski do Anglii, Holandii i Niemiec. Dzięki Nam wysłanie paczki z Polski do wyżej wymienionych państw jeszcze nigdy nie było takie proste. Z Nami Twoje paczki są w pewnych rękach i z pewnością dotrą na czas we wskazane miejsce.

busy do Anglii
London – Big ben and houses of parliament, UK

Osoby, która planują podróż do Naszego zachodniego sąsiada z pewnością zainteresuje znakomity bus do niemiec. Nasza firma transportowa stawia przede wszystkim na duży komfort. Dzięki bardzo wygodnym fotelom, niesłychanie wyciszonym wnętrzom i odpowiedniej ilości przestrzeni w naszych busach będą czuli się Państwo jak u siebie w domu. Sami nie zauważycie kiedy minie Wam czas w trakcie podróży. Wszystkim naszym pasażerom gwarantujemy odpowiednią ilość wolnego miejsca, aby ich podróż przebiegała w niesłychanie komfortowych warunkach. Tylko Nasza firma może zagwarantować najwyższą jakość usług przewozowych na linii Polska – Niemcy. Zapewniamy miła atmosferę w trakcie podróży i optymalnie zaplanowane przerwy w trakcie trasy. Dysponujemy najnowocześniejszymi busami, które na całym świecie cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno pod względem wygody jak i bezpieczeństwa jazdy.