Przewóz psa do Anglii – o czym warto wiedzieć po przejeździe?

Przewóz psa do Anglii zgodnie z europejskim prawem, każdy właściciel psa przywiezionego do Anglii powinien stosować się do określonych przepisów. Dotyczy to zarówno zasad dotyczących identyfikacji zwierzęcia, jak i opieki nad nim.

Jak zarejestrować psa?

Rejestracja daje pewność, że pies zostanie po rozpoznaniu oddany właścicielowi. Jeżeli zagubione zwierzę odnajdzie ktoś z samorządu lokalnego, zazwyczaj otrzymanie go z powrotem nie będzie wiązało się z żadnymi opłatami. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, jeżeli pies posiada specjalny mikroczip. Warto pamiętać, że bez tego rodzaju transpondera identyfikującego żaden przewóz zwierząt do Anglii nie może być przeprowadzony legalnie. Mikroczip z indywidualnym numerem zawierającym dane psa oraz właściciela wydawany jest w ramach programu rejestracji. Usługi tego typu oferuje większość weterynarzy zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii.

Jak odnaleźć zaginionego psa?

Brytyjskie samorządy lokalne zapisują wszystkie informacje o wszystkich odnalezionych na ulicach psach. Dlatego w przypadku zaginięcia zwierzęta bez mikroczipu, należy przede wszystkim powiadomić i dokładnie sprawdzić pobliskie schroniska. Jeżeli przedstawiciele samorządu lokalnego znajdą błąkającego się w okolicy psa, najprawdopodobniej zabiorą go właśnie do jednego z nich. Właściciel powinien odebrać zwierzę w ciągu tygodnia, ponieważ w przeciwnym wypadku może nawet utracić prawo do jego odzyskania.

Jak znaleźć nowego właściciela dla psa w Anglii?

Z lokalnym schroniskiem powinny kontaktować się także osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą dłużej opiekować się swoim zwierzakiem. Poszukiwaniem nowych właścicieli dla psów zajmuje się także różne organizacje, funkcjonujące na terenie całej Wielkiej Brytanii.
Problemy z opłaceniem usługi weterynaryjnych lub wykrycie jakichkolwiek oznak okrucieństwa względem zwierząt zgłaszać można w organizacji RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Instytucja posiada specjalną infolinię, pod którą uzyskać można porady i odpowiedzi na wszystkie pytania.

zwierzeta_do_Anglii
zwierzeta_do_Anglii

Jak uzyskać w pomoc w opiece nad zwierzęciem?

Pomoc w opiece nad zwierzęciem ze strony różnorodnych brytyjskich instytucji jest bardzo często niezastąpiona. Jeżeli z jakiegoś powodu właściciel psa znajdzie się w szpitalu, ktoś będzie musiał zająć się zwierzęciem. W takich sytuacjach bardzo często pomocy udzielają członkowie rodziny, przyjaciele lub zaufani sąsiedzi. Jeśli właściciel zwierzęcia nie ma takiej możliwości, alternatywą dla lokalnego schroniska może być odpowiednia instytucja charytatywna. Umiejscowiona w Cornwall organizacja The Cinnamon Trust zrzesza ponad 4,500 ochotników z UK, którzy w przypadku niedyspozycji właścicieli zobowiązują się do przejęcia tymczasowej opieki nad zwierzętami.

Bezpieczny przewóz zwierząt do Anglii

Wiele osób zdecydowanych na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii staje przed problemem przetransportowania za granicę psa lub innego zwierzaka. Po spełnieniu wymaganych formalności, bardzo korzystnym rozwiązaniem okazują się przewozy busami w firmie speedbus.pl. Warto jednak pamiętać, że również po przekroczeniu granicy należy odpowiednio zatroszczyć się o zwierzę. Decydując się na przewóz psa do Anglii, nie trzeba jednak martwić się na zapas. Wiele regulacji prawnych obowiązujących w UK zaprojektowanych zostało w taki sposób, aby chronić dobrobyt, zdrowie i bezpieczeństwo zwierząt domowych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby przewieźć zwierzę do Anglii?

Przewóz psa do Anglii związany jest z koniecznością dostosowania się do określonych przepisów rządowych oraz spełnienia szeregu warunków. Dzięki temu zwierzak będzie mógł nie tylko bez problemu przekroczyć granicę, ale też nie spotkają go żadne nieprzyjemności podczas podróży. Już na samym etapie planowania wyjazdu warto wybrać sprawdzonego przewoźnika.

 

Jak przygotować przewóz zwierząt do Anglii?

 

Wszelkie niekompletne informacje dotyczące przewożonych za granicę zwierząt mogą wzbudzić wątpliwości służby granicznej. Warto więc upewnić się, że paszport futrzaka został wypełniony prawidłowo. Należy przede wszystkim pamiętać o potwierdzeniu wykonania wymaganych szczepień przeciwko wściekliźnie oraz profilaktyki tasiemca, bez których nie może odbyć się żaden przewóz psa do Anglii. Duże znaczenie ma także numer mikroczipu, który powinien całkowicie zgadzać się z danymi zapisanymi w paszporcie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z odczytaniem informacji z transpondera, należy zadbać o ponowne zaczipowanie psa. Przewóz zwierząt do Anglii nie wymaga spełnienia innych formalności od właścicieli.

 

Jakie rasy psów są zabronione w Wielkiej Brytanii?

 

Decydując się na przewóz psa do Anglii warto pamiętać, że brytyjskie przepisy zabraniają posiadania na terenie Wielkiej Brytanii określonych ras. Należą do nich: Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio oraz Japanese Tosa, a także wszelkie ich krzyżówki. Za złamanie przepisów grożą właścicielom tych zwierząt bardzo surowe kary. Zabronione jest nie tylko ich posiadanie, ale również sprzedawanie, oddawanie, porzucanie oraz dokarmianie. O tym, czy pies zostanie zaliczony do grupy ras zakazanych decydują nie tylko dane podane w paszporcie, ale również wygląd. Jeżeli kundel posiada zbyt wiele cech niedozwolonego rasowca, prawdopodobnie nie będzie mógł przebywać w UK.

 

Czy zwierzę musi być ubezpieczone?

 

Wykupienie ubezpieczenia dla zwierząt może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Odpowiednia polisa jest doskonałym zabezpieczeniem dla właścicieli, na przykład na wypadek zaistnienia konieczności poniesienia ewentualnych kosztów dodatkowych. Dotyczy to na przykład wszystkich nieplanowanych wizyt u weterynarza, które mogłyby wystąpić podczas podróży. Przewozy busami są całkowicie bezpieczne i zapewniają zwierzętom optymalne warunki na trasie. Nagłe sytuacje wymuszają jednak od przewoźnika zapewnienie niezbędnego leczenia, co wiąże się z postojami oraz opóźnieniami. W przypadku zwiększonego ryzyka warto więc zadbać o dobro zwierzęcia i wykupić ubezpieczenie.

 

Jak zadbać o komfort psa w podróży?

 

Przewozy busami w firmie speedbus.pl gwarantują psom dogodne warunki transportu, dzięki czemu podróż do Anglii jest dla nich o wiele mniej stresującym doświadczeniem. Dodatkowy komfort osiągnąć można zaopatrując zwierzę w odpowiedni transporter. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć wysokość psa od głowy do łap, a także długość od koniuszka ogona do głowy. Optymalna wielkość transportera powinna zapewniać zwierzęciu przynajmniej 15 cm swobody na wysokości i długości, dzięki czemu nie będzie odczuwało skrępowania. Jeżeli pies jest jeszcze szczeniakiem, warto wybrać nieco większy transporter. Nowoczesne modele są bardzo trwałe i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co korzystnie wpływa na samopoczucie zwierzęcia podczas jazdy.

Podróże organizowane samodzielnie czy z biurem?

Wyjazdy do Anglii

Wyjazdy przy współudziale biura podróży są niesamowicie popularne, lecz korzystając z nich powinniśmy oczekiwać pewnych wad.

Dlatego właśnie ten sposób organizowania wolnego czasu, zagospodarowany co do kilku minut z precyzją szwajcarskiego zegarka, może być niejednokrotnie niemożliwy do zaakceptowania. Wszelakie prywatne idee nigdy nie są akceptowane przez personel hotelowy.

A przecież wiadomo, mało kto pragnie być tylko elementem w maszynie, dotyczy to także do Polaków. Złą stroną turystyki zorganizowanej jest z pewnością brak wielu możliwości do oddalenia się od kompleksu hotelowego. Ten posiada zazwyczaj własną plażę, prywatne bary, sale bilardowe, tak więc samowystarczalność. W takim wypadku całkowicie porzucić trzeba okazję na poznanie egzotycznych historii, a przecież wydaje się że właśnie takie racje motywują wczasowiczów do jeżdżenia po kuli ziemskiej.

 

Turystyka indywidualna

Dokładnie na takie wrażenia stawia turystyka indywidualna. Obojętny jest standard hotelu, zdarza się, że obóz rozbija się nawet na polu namiotowym, lecz za to bezcenna jest możliwość kontaktu z tubylcami. Ciekawe konwersacje, długie wieczory przy grillu i czasochłonne podróże spędzone w pociągu dla każdego turysty są warte zdecydowanie więcej niż nawet najbardziej ekskluzywny hotel.

W tym momencie dochodzimy do ważnej kwestii, otóż indywidualne eskapady dają okazję zwiedzić niezbyt popularne kraje, a po przybyciu do celu podróży wydawać o wiele mniejsze kwoty aniżeli jest to niezbędne przy współudziale touroperatora. Zdaje się, że dopiero zejście z popularnych dróg daje możliwość chłonąć unikalną atmosferą niepoznanych miasteczek. Myślę więc, że mnogość dostępnych konfiguracji to coś niezwykle właściwego, bo każdy wybierze obszar turystyki dopasowany do osobistych oczekiwań.

Do najliczniej odwiedzanych miejsc w Europie zalicza się np. Londyn. Ta wielka metropolia bez przerwy szturmowana jest przez tysiące obcokrajowców z odległych części świata. Dla poszukujących swobody warto zorganizować wyjazd samodzielnie. Najważniejsza będzie kwestia noclegu i dojazdu. Samodzielnym transportem będzie samochód, a w przed samymi wyspami także i prom. Ta opcja jest najczęściej wybierana przez dobrych kierowców, którzy nie boją się długiej podróży.

W przypadku tych, którzy nie czują się na siłach lub po prostu osób starszych można poszukać firm przewozowych, które oferują przewozy do Anglii busami. Decydują się na busy do Anglii można mieć pewność, iż są one komfortowe, klimatyzowane i dostosowane do potrzeb podróżujących.

W niektórych na prawdę można poczuć się niemal jak w domu. Często zdarza się, że podczas podróży zorganizowanej samodzielnie pobyt się przedłuża, bo chcemy obejrzeć nieco więcej. Wówczas nie trzeba się martwić, że nie mamy jak wrócić do kraju, gdyż busy z Anglii do Polski odjeżdżają bardzo często. To popularne połączenie nie tylko ze względu na turystów, ale przede wszystkim pracujących oraz mieszkających tam Polaków, bo jak wiadomo jest ich tam wielu. To jak zorganizujemy nasz wyjazd zależy od nas. Warto jednak najpierw przemyśleć wszytko na chłodno.

Jaki środek transportu wybrać, gdy jedziemy do Anglii?

Jaki środek transportu wybrać, gdy jedziemy do Anglii?

Decydujemy się na wyjazd do Anglii ze względu na to, aby zwiedzić ten piękny kraj, ale i również zostać tam na dłużej. Wiele Polaków wciąż wyjeżdża do Anglii w celach zarobkowych. W zależności od tego między innymi w jakim celu wybieramy się na Wyspy, powinniśmy dobrać środek transportu, który pozwoli nam w najbardziej optymalny dla nas sposób przekroczyć granicę.

Turystycznie samolotem?

Lot samolotem do Wielkiej Brytanii jest często wybieraną opcją. Bez wątpienia jego atutem jest szybki czas dotarcia na miejsce docelowe. W stolicy Anglii, Szkocji, czy jakiegokolwiek innego miasta w Zjednoczonym Królestwie jesteśmy już w około godzinę. To sprawia, że zdecydowanie się na podróż właśnie tym środkiem transportu jest idealne wtedy, gdy zależy nam na czasie.

Za lot do Anglii możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie zabookujemy sobie bilet. W przeciwnym razie – jeśli będzie to ostatni dzwonek na jego zakup – może się okazać, że jego cena gwałtownie wzrośnie. Ta zależność czasowa jest czymś typowym w transporcie lotniczym. Może być jednak sporym zaskoczeniem dla osób, które na co dzień podróżują innymi środkami transportu. Warto sobie zapamiętać jedną rzecz – jeśli planujesz lot samolotem zamówienia na bilety dokonaj możliwie jak najwcześniej.

Wiele osób myśli, że podróż środkiem lotniczym ograniczy się do kilkudziesięciu minut. Są oni jednak w błędzie. W czas przejazdu warto wliczyć również minuty, które są nam niezbędne do dojazdu na lotniska i do miasta, a także – czasem bardzo długą i uciążliwą – odprawę.Latanie samolotem jest dobre dla krótkich, turystycznych wypadów jeszcze z jednego względu. Chodzi oczywiście o bagaż. Na większości statków pasażerskich jego ilość jest mocno ograniczona, a za każdy dodatkowy musimy słono zapłacić. Jeśli chcemy zostać w Anglii na dłużej, to zdecydowanie warto jest wybrać alternatywny środek transportu, który będzie gwarantował nam znacznie większą elastyczność w tym zakresie.

Jedziesz do Anglii na dłuższy czas? Wybierz busa!

Niektórzy nie mają zamiaru odrywać stóp od ziemi więcej niż na kilkanaście metrów i nie wyobrażają sobie wybrać się w podróż samolotem. Mają oni do swojej dyspozycji alternatywę w postaci przewozu osób busami. Jednak nie tylko oni. Busy do Anglii są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą zabrać ze sobą więcej bagażu lub cenią sobie większy komfort.Podróżując samolotem nie mamy co liczyć na dużą ilość miejsca przeznaczonego dla nas. Jeśli kiedykolwiek narzekaliście na niedostateczną przestrzeń w autobusach, czy innych lądowych środkach transportu, to podróżując samolotem będziecie czuć się jak sardynki w puszce.

 

speedbus do Anglii

Busy przeznaczone do transportu międzynarodowego posiadają szerokie i wygodne kanapy, na których zaznanie odrobiny snu nie będzie żadnym problemem. Wiele z nich wyposażonych jest również w dodatkowe udogodnienia takie, jak klimatyzacja, WiFi, TV, DVD, co sprawia, że przewozy do Anglii są nie tylko bezpieczne, ale również bardzo komfortowe.

Przewozy do Anglii

Przewozy do Anglii, busy do Anglii czy też przewozy z Polski do Wielkiej Brytaniii to propozycje, z których z całą pewnością skorzysta sporo osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ od jakiegoś już czasu kontakty między Polską a Wielką Brytanią są rzeczywiście ożywione.

Stało się to za sprawą tego, że spory odsetek naszych rodaków zamieszkał na Wyspach lub też tam tymczasowo pracuje.

To z kolei przekłada się na regularne podróże na trasie między Anglią a niektórymi polskimi miastami. Ludzie podróżują różnymi środkami lokomocji, jakie tylko są w obecnej dobie dostępne. Jedni wybierają więc samolot, inni jadą własnym samochodem, a jeszcze inni korzystają z ofert w rodzaju: przewozy do Anglii, busy do Anglii czy też przewozy z Polski do Wielkiej Brytaniii.

Dostępne opcje przewozów do Anglii

 

Każda z tych opcji jest do zaakceptowania, a jej wybór zależy od tego, co akurat najbardziej odpowiada danej osobie. W każdym razie, dobrze, że istnieją różne możliwości w tym zakresie, bo bez nich byłoby rzeczywiście trudno w niektórych sytuacjach. I pomyśleć tylko, że przed laty przeciętny Kowalski nawet nie pomyślał o tym, aby od tak mógł pojechać czy też polecieć do Anglii. Nawiasem mówiąc, przed laty obywaliśmy się bez wielu różnych rzeczy i jakoś trzeba było sobie radzić. Na szczęście to już przeszłość i raczej do tego nie ma co wracać, tym bardziej, że w obecnej dobie mamy zdecydowanie więcej możliwości i to dosłownie w każdym obszarze naszego życia.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo wszak miała być mowa o usługach typu: przewozy do Anglii, busy do Anglii oraz przewozy z Polski do Wielkiej Brytaniii. Tak jak już zostało powiedziane na wstępie, z takich usług przede wszystkim korzystają osoby, które regularnie podróżują na Wyspy, ale to oczywiście nie wszyscy. Takie propozycje wykorzystują również osoby, które wybierają się do Anglii w celach turystycznych. To nader wygodna opcja, bo wsiadamy do busa i nic nas praktycznie nie obchodzi. Przewoźnik zadba o bezpieczny transport, a my spokojnie wysiądziemy w stosownym czasie we wskazanym miejscu. Taka forma podróżowania stała się zresztą popularna w ostatnich latach.

 

 

Firmy świadczące przewozy do Anglii

Firmy świadczące szeroki zakres usług w obszarze przewozów otwierają się na klientów i wiozą ich tam, dokąd tylko ci sobie życzą. Pewnie, że wygodnie jest podróżować własnym samochodem, ale nie zawsze jest to możliwe. Po pierwsze, ktoś nie ma własnych czterech kółek. Po drugie, zdarza się też, że ktoś boi się sam podróżować, tym bardziej jeszcze jako kierowca, bo np. nie pozwala mu na to stan zdrowia lub wiek. Po trzecie, może być i tak, że chwilowo ktoś ma unieruchomiony samochód, bo oddał go akurat do naprawy. Tak więc, podróż busem w takich i jeszcze innych przypadkach jest po prostu jak najbardziej uzasadniona i wręcz niezastąpiona. Gros osób tak właśnie podróżuje i okazuje się, że wielu nie zamieniłoby takiego transportu na inny. No cóż, jeśli mamy już jakąś sprawdzoną rzecz to nie ma najmniejszego sensu zmieniać jej na inną. Wszak powszechnie wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Busy specjalnie przystosowane do przewozu zwierząt – czym się wyróżniają?

Przewóz zwierząt od zawsze stanowił problem i ogromne wyzwanie dla ich właścicieli. Wszystko dlatego, że chcą oni zapewnić swoim pupilom jak największy komfort, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości i niskiej ceny usługi. Tym samym poszukują oni rozwiązania, które w pełni spełni ich oczekiwania. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu busami. Doświadczeni kierowcy i wysokiej jakości pojazdy to tylko niektóre z zalet. Przewóz zwięrząt domowych do Anglii i Holandii staje się tym samym niezwykle prosty.

zwierzeta_do_Anglii
zwierzeta_do_Anglii

Czym wyróżniają się busy do przewozu zwierząt?

Pojazdy służące do profesjonalnego przewozu zwierząt są w pełni dostosowane do ich potrzeb i zapewniają im bezpieczeństwo podróży. Wewnątrz można umieścić komfortowe klatki, które dadzą pupilowi kąt, w którym zrelaksuje się i uspokoi. Wszystkie transportery są odpowiednio zamocowane, tak aby nie dopuścić do przesuwania czy zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów na wypadek nieplanowanego hamowania. W busach znajdują się również wszelkie przedmioty konieczne do zapewnienia komfortu pupila. W razie potrzeby skorzystać można również z szerokiej gamy lekarstw czy zabawek umilających podróż.

Kierowcy busów

Przewóz zwięrząt domowych do Holandii i Anglii nie byłby możliwy bez korzystania z pomocy profesjonalnych kierowców. Są oni bardzo ważni, ponieważ muszą dostosować prędkość i styl jazdy do wyjątkowych pasażerów, których przewożą. Tylko w ten sposób zwierzę ma szansę spędzić drogę w spokoju i zachować komfort. Bardzo ważna jest również możliwość skorzystania z pomocy specjalisty znającego się na zwierzętach, gdyby któreś wyjątkowo źle znosiło podróż. Tylko w ten sposób można zachować pewność, że przewóz nie będzie dla pupila problemem.

Ile kosztuje przewóz zwierząt do Anglii?

Przewóz zwierząt busami za granicę to ciekawa propozycja dla wielu właścicieli, którym zależy na wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie. Warto zaznaczyć, że tym środkiem transportu mogą podróżować różne gatunki. Oprócz psów i kotów, na pokładzie mile widziane są chomiki, króliki, fretki czy rybki. Firma jest w pełni otwarta na indywidualne prośby i postara się zrobić wszystko, aby jak najlepiej wpisać swoją ofertę w potrzeby klienta. Cena przewozu zależy od kilku czynników. Najważniejszym jest gatunek i wielkość pupila. Dodatkowo w grę wchodzą odległości czy usługi dodatkowe. W każdym przypadku jednak transport zwierzęcia busem jest jednym z najlepszych rozwiązań, jakie można wybrać. Wszystko to dzięki pełnej gwarancji bezpieczeństwa i możliwości indywidualnego ustalenia szczegółów usługi.

Bezpieczne powroty do Polski

Jakie busy do Anglii wybrać ?

Coraz więcej osób wyjeżdża poza granicę w poszukiwaniu godnych zarobków oraz zabezpieczenia przyszłości swojej oraz swojej rodziny. Każda taka podróż z całą pewnością nie jest łatwa gdyż trzeba się do niej przygotować nie tylko fizycznie, ale również i emocjonalnie.

Rozstanie z rodziną

W wielu przypadkach rozstania takie nie są proste gdyż trzeba nie tylko załatwić na miejscu przed wyjazdem wiele kwestii oraz pożegnać się na jakiś czas ze znajomymi, a co gorsza rodziną. Najgorszą rzeczą byłoby w takiej sytuacji jeszcze siadać za kółko i samochodem wyruszać na podbój krajów takich jak Anglia.

Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszej firmy zapewniającej bezpieczne transporty busami. Dzięki nam nie będziesz musiał martwić się w kwestii tego, czy jesteś gotowy na to, aby po emocjonalnym rozstaniu z bliskimi siadać za kółko i podróżować przez czasem kilka dni.

Profesjonalni kierowcy

Nasi kierowcy w sposób komfortowy i bezpieczny dowiozą Ciebie oraz twój bagaż na miejsce. Dzięki nam problemy takie jak odnalezienie się w ruchu drogowym w innych krajach oraz dostosowanie się do ich przepisów przestaną istnieć.

Doskonale przygotowane busy do Anglii zapewnią Ci również komfortową podróż, w trakcie której nie będziesz musiał się gnieść na malutkim siedzeniu, a naprawdę będziesz mógł odpocząć i się zrelaksować. Stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych podróżnych dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze pojazdy były dokładnie sprawdzone pod względem technicznym przed każdym wyruszeniem w trasę.

Wiele lat doświadczenia pozwala nam zapewnić naszych podróżnych względem nie tylko samego komfortu i bezpieczeństwa, ale również dobrania najbardziej optymalnych tras dojazdowych.

Dzięki temu będziecie mogli Państwo być pewni, że dojedziecie na miejsce na czas. Podróżując z nami, od momentu wejścia do pojazdu nie będziesz musiał martwić się dosłownie o nic.

Nasza fachowa obsługa nie tylko postara się zapewnić Ci podróż w najwyższych standardach, ale również służyć w razie potrzeby dodatkowymi informacjami czy też wskazówkami względem miejsca docelowego. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

studenci zniżki na busy
studenci zniżki na busy

Najważniejsze plusy i minusy życia w Anglii

Na samym początku jest przygoda… Tak, wyjazd do Anglii „za praca” jest przez wielu uważany jako taka właśnie przygoda. Jedziemy do innego kraju, pewnie przy okazji trochę zarobimy i pewnie za jakiś czas wrócimy do lepiej funkcjonującej gospodarczo ojczyzny. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że powrót do Polski oznacza w pewnym stopniu rezygnację z tego co się ma.

Życie w Anglii – zalety

Wbrew pozorom, życie w Anglii ma wiele zalet. Pierwszą z nich są oczywiście zarobki. Nie jest mitem słynne zresztą w Polsce zdanie mówiące o tym, że w Anglii można zarobić kilkakrotnie więcej niż tu. Nawet po krótkim pobycie za kanałem La Manche uzmysławiamy sobie, jak wiele dzieli nasz kraj od bogatych krajów tak zwanego Zachodu.

Busy do Anglii
Busy do Anglii

Kolejną zaletą którą zauważy każdy kto mieszka w Anglii, jest o wiele bardziej przyjazny… fiskus. Angielski odpowiednik naszego Urzędu Skarbowego pracuje o wiele skuteczniej, jednocześnie nie obarczając podatników tak wieloma przepisami, jak to ma miejsce w Polsce. Nie bez podstawy można więc stwierdzić, że prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii jest o wiele prostsze.

Dużą zaletą życia w Anglii jest… jego znacznie ciekawsza niż w Polsce „wersja”. Wielka Brytania to kraj wielkich możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na jej obszarze móc się szybko rozwijać zawodowo. Poza tym życie w Anglii jest o wiele tańsze, co przekłada się na większą liczbę atrakcji i miejsc, które możemy zobaczyć.

Życie w Anglii – wady

Nie oznacza to jednak, że życie w Anglii to wyłącznie pasmo sukcesów. Wiele osób, które z jakimś tam kapitałem wyjechały do UK, mają teraz problemy, by zarobić na swoje codzienne utrzymanie. Co ważne – dotyczy to również osób ze stosunkowo wysokim wykształceniem.

Wadą życia na terenie UK jest również trudny dojazd. Co prawda nawet z Polski kursują szybkie busy do Anglii, jednak nie ma co ukrywać – odległość między tymi dwoma państwami jest zbyt duża, by móc wpaść do rodzinnego domu na weekend. Chyba, że przyjeżdżamy tylko po to, by zjeść obiad.

Wadą mieszkania w Anglii jest też… słaba kuchnia. Nie oszukujmy się, ta w wersji „typowo polskiej” jest o wiele smaczniejsza. Powód jest prozaiczny – nasza kuchnia zwykle czerpie z bogactwa naturalnych składników. W przypadku kuchni angielskiej nie jest już to takie oczywiste.

Ostatnią wadą, która od razu „rzuca się” na człowieka w UK jest… pogoda. Nie ma co ukrywać – na terenie tego kraju deszcze i mgły to standard. Raczej nie uświadczymy tu takich pięknych wakacji, jak to na przykład w Polsce bywało…

Busy do Niemiec
Busy do Niemiec

Nauka w Anglii – wybrać system edukacyjny dla dziecka.

Wielka Brytania podzielona jest na cztery niezależne państwa: Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną. Ze względu na różne przepisy oświaty, systemy edukacji w tych krajach znacznie różnią się od siebie. Jeśli chodzi o kształcenie na terenie Wielkiej Brytanii, Polacy najczęściej decydują się na naukę w Anglii. Jak wygląda tamtejszy system edukacji i co powinno się wiedzieć przed rozpoczęciem nauki?

Nauka w Anglii – system edukacji

W wielkiej Brytanii edukację można podzielić na cztery stopnie nauczania. Wyróżniamy dwustopniowe Primary School, czyli szkołę podstawową, pod koniec które trzeba zdać egzaminy SATs. Otrzymana ocena jest w formie opisowej, wskazuje mocne i słabe strony ucznia. Kolejnym etapem jest Secondary School, szkoła dla dzieci w wieku 11-16 lat. Ten etap nauki również zakańczają egzaminy SATs ze skalą ocen 1-8. Further Education to dalsza edukacja pomaturalna. Osobno wyróżnia się szkołę wyższą – Higher Education.
Rok szkolny podzielony jest na trzy trymestry: jesienny, wiosenny oraz letni. W połowie każdego z nich następują dwa tygodnie ferii. Zajęcia odbywają się zazwyczaj od godziny 9 do 15 z przerwą obiadową około południa. Dużą wagę przywiązuje się do nieobecności – lista sprawdzana jest dwa razy dziennie, a dziecko może opuścić jedynie 10 dni zajęć w roku.

Polacy w Wielkiej Brytanii – jak zapisać dziecko do szkoły?

Dzieci, których rodzice legalnie mieszkają na terenie UK, są uprawnione do chodzenia do niepłatnych szkół państwowych, przy czym pierwszeństwo przyjęcia mają te mieszkające w rejonie szkoły. Aby zapisać dziecko do szkoły potrzebny jest akt urodzenia, paszport lub inny dowód tożsamości, adres zamieszkania w Anglii oraz kontakt do osoby, z którą można skontaktować się w czasie wypadku, gdyby rodzice nie odbierali telefonu.

Duże znaczenie podczas edukacji w Anglii ma znajomość języka. Polscy uczniowie przydzielani są do tak zwanych setów ze względu na znajomość angielskiego. Im niższy set – tym niższy poziom nauczania, dlatego warto zadbać, by przed rozpoczęciem edukacji w Wielkiej Brytanii dziecko jak najbieglej posługiwało się językiem.

Busy do Szwecji
Busy do Szwecji

Koniec dżungli w Calais we Francji będzie łatwiej na granicy.

Rząd Francji podjął decyzje o usunięci  kampusu migrantów we Francji  w Calais nazywanego „dżunglą” jungle in Calais.

Calais „Dżungla” nazwa nadana została przez uchodźców dla obozowiska w pobliżu miejscowości Calais we Francji.

Czy dzień 24 października 2016 roku to będzie koniec dżungli ?  Raczej wątpię, aby to było możliwe!!!

jungle camp Calais
jungle camp Calais

Wielokrotnie przejeżdżając  przez Calais obserwowaliśmy próby nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów przebywających właśnie w dżungli. Jak powszechnie wiadomo 80% mieszkańców kampusu przebywało tam, raczej przebywa z nadzieją na to, że przyjdzie taki dzień kiedy w końcu uda się przedostać do Wielkiej Brytanii.

Koniec dżungli w Calais

Wielu z mieszkańców dżungli próby te przypłaciło własnym  życiem, wielu osobom jednak udało się przedostać na Wyspy Brytyjskie, gdzie jak domniemam wiodą dostatnie życie.

Cześć migrantów przebywających w dżungli zaklimatyzowała się w tej mikrospołeczności na tyle, że to właśnie kampus stał się oazą i ich miejscem na ziemi. Bardziej obrotni rozpoczęli tam własne mikro biznesy, restauracje, miejsca rozrywki oraz  miejsca religijne.

od 24 października Francuska policja rozpoczęła wywóz migrantów do różnych części Francji do tzw. ośrodków detencyjnych.

Odbudowa dżungli w Calais.

Zobaczy my ile czasu zajmie migrantom powrót w okolice Eurotunelu  oraz portu w Calais, odbudowa kampusu tez nie będzie wielkim wyzwaniem.

Jak szacuje cześć uchodźców już w chwili obecnej skryło się w pobliskich lasach i będzie podejmowało kolejne próby przedostania się do Anglii.   Miejmy jednak nadzieję, że od dnia dzisiejszego utrudnienia w przekraczaniu granicy Francusko Angielskiej będzie odbywało się bez utrudnień, czego życzymy sobie jako przewoźnikowi osób busami do Anglii oraz Państwu naszym pasażerom.

Busy do Francji
Busy do Francji